Aktualności

SZKOŁA NARCIARSKO - SNOWBOARDOWA T&T

SZKOŁA NARCIARSKO - SNOWBOARDOWA T&T

Zieleniec oddalony jest od centrum Dusznik-Zdroju o niewiele ponad 12 kilometrów. Trasę tę można i warto pokonać innym niż samochód sposobem. Wielu z Was wybierze oczywiście trasę pieszą. Jednak jeśli macie ochotę, polecamy skorzystanie z Dusznickiem Expressu, który przemierzając malowniczą trasę, dowiezie Was do Zieleńca.


Doskonała dla czterech kółek alternatywa - turystyczna kolejka, której trasa wiedzie po najpiękniejszych zakątkach Zieleńca i Dusznik-Zdroju. Do wyboru są dwie trasy i prawdę mówić, warto skorzystać z ich obu.

Przejażdżka naszą kolejką to sentymentalna podróż w głąb historii - najważniejszych miejsc i wydarzeń. Znajdujące się na trasie przystanki zaplanowane zostały tak, aby podróżni mieli czas i na chwilę relaksu, swobodną rozmowę, ale przede wszystkim na poznanie atrakcji naszych okolic. Odpowiednie tempo podróży umożliwia także robienie zdjęć, będąc jednak na tyle wystarczające, aby podróż można było urozmaicić o wycieczkę na zielenieckie tofowisko czy wizytę w zabytkowym kościółku z 1904 roku.

Dusznicki Express na trasie po Dusznikach-Zdroju („Trasa Duszniki”: Rynek - Park Zdrojowy - Podgórze - Park Zdrojowy - Rynek) kursuje od 1 kwietnia do 31 października, we wszystkie dni tygodnia co godzinę od 12:00 – 17:00.

Natomiast na trasie „Zieleniec” (Rynek - Park Zdrojowy - Torfowiska - Zieleniec - Rynek) kursy trwają od 1 maja do 30 września, w środy, soboty, niedziele o godz. 10:00 i 18:00. Bardzo ważna informacja dla sympatyków rowerów - na trasie do Zieleńca kolejka wyposażona jest w specjalną przyczepę umożliwiającą przewóz nawet 20 rowerów. Można więc zaplanować wypad do Zieleńca Dusznickim Expresem, z opcją powrotu do centrum Dusznik już na dwóch kółkach.

Ale oczywiście można i pojechać w jedną stronę, a w drugą zrobić sobie spacer po najbliższej okolicy. Opcji tras do Dusznik jest kilka - najlepiej pod drodze odwiedzić na dłużej Torfowisko pod Zieleńcem.

Cena kursów przedstawiają się następująco:

Trasa Duszniki-Zieleniec-Duszniki: bilet normalny 30 złotych, bilet ulgowy 20 złotych
Trasa Duszniki-Zieleniec oraz trasa Duszniki (miasto):  bilet normalny 20 złotych, ulgowy 13 złotych (rower gratis).

Dusznicki Express to możliwość zwiedzenia naszych stron i podziwiania pięknych widoków w innej, mniej oczywistej, ale nie mniej atrakcyjnej formie. Oczywiście pod uwagę brać należy zmieniające się warunki atmosferyczne - w przypadku intensywnych opadów deszczu czy burzy, istnieje możliwość odwołania bądź przesunięcia kursu.

Jeśli więc nie mieliście jeszcze okazji przejechania się naszą turystyczną kolejką, gorąco do tego zachęcamy. W odróżnieniu od kolei tradycyjnej, naszej opóźnienia się nie zdarzają, a postoje w plenerze są raczej mile widziane. To co, widzimy się na przystanku, na dusznickim Rynku? Odjazd niebawem!

Wszelkie dodatkowe informacje otrzymacie pod numerem telefonu: 604 508 948 (Usługi turystyczne „BACA” - Rafał Bałęczny). Aktualności i więcej informacji na: https://www.facebook.com/dusznickiexpress

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.