Aktualności

SZKOŁA NARCIARSKO - SNOWBOARDOWA T&T

SZKOŁA NARCIARSKO - SNOWBOARDOWA T&T

Piękne, długie i słoneczne dni, w trakcie których upał nie doskwiera tak, jak na nizinach. Ciągnąca się kilometrami perspektywa, cisza, spokój i malownicze pejzaże. Bujna, niezwykle intensywna zieleń, unikalny klimat i wiele atrakcji, które nie pozwolą się nudzić. Tak w kilku słowach opisać można letnią ofertę Zieleńca - wyjątkowego miejsca na mapie sudeckich miejsc wartych odwiedzenia.


Spośród wszystkich wymienionych wyżej atutów Zieleńca, najważniejsze są z pewnością dwa - mikroklimat oraz wyjątkowa atmosfera, która znacząco różni się od tej, panującej w najpopularniejszych sudeckich kurortach. Dlatego też wakacje w naszych stronach dają gwarancję efektywnego wypoczynku, dzięki możliwość regeneracji organizmu i zaznania potężnej dawki tak potrzebnego dziś spokoju.

Dzień, weekend, tydzień - liczy się każda chwila

Zieleniec gorąco (aczkolwiek w granicach znośnej temperatury) poleca się zarówno na wakacyjne wypady weekendowe, jak i na dłuższy pobyt. Plan spędzania wolnego czasu można w naszych stronach ułożyć na bardzo wiele sposobów, w zależności od własnych potrzeb i oczekiwań.

Oczywiście tematem numer jeden są okoliczne góry - Orlickie i Bystrzyckie. Choć pasma sąsiadują ze sobą, bardzo się od siebie różnią. Orlickie dzielimy z Czechami i są one doskonałym miejscem do górskich wędrówek, ale też rowerowych eskapad. Idealne przede wszystkim dla rodzin z najmłodszymi pociechami  - łagodniejsze stoki i grzbiety oraz niezwykłe widoki gwarantują dawkę emocji dla każdego pokolenia. Dodajmy, że „na górę” można dostać się jedną z czynnych latem kolei linowych Zieleńca (Nartorama, Gryglówka). Gęsta sieć szlaków szczególnie po czeskiej stronie stwarza możliwości, które wypełnią nie jeden a kilka letnich dni.

Po drugiej stronie Zieleńca rozciągają się Góry Bystrzyckie, które przyciągają przede wszystkim dzikością, niezwykle bujną przyrodą i tajemnicą. Planując wycieczkę w te strony koniecznie trzeba ją dobrze zaplanować - odległości są znacząco większe niż w Górach Orlickich, o wiele rzadsza jest też infrastruktura. Wyprawa od zielenieckiego schroniska Orlica do oddalonego o 20 kilometrów schroniska Spalona to prawie sześć godzin marszu!

Każdy znajdzie coś z pewnością dla siebie

Oczywiście nie każdego dnia porywać się musimy na całodniowe górskie eskapady. Sam Zieleniec i jego najbliższe otoczenie to wiele ciekawych możliwości spędzania czasu zarówno w sposób aktywny, jak i nieco bardziej leniwy. Ta druga opcja to oczywiście bogata oferta SPA. Ta pierwsza, to szereg aktywności przypominających, że w Zieleńcu pojeździć można na nartach - skigrasach (po szczegóły zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą ośrodka Nartorama) oraz rzecz unikatowa w skali kraju - pole do disc golfa.

Czym jest disc golf i jak się w niego gra? Wszystkie informacje dotyczące tej pasjonującej dyscypliny sportu, będącej połączeniem wypoczynku na świeżym powietrzu, golfa, koszykówki i pewnie jeszcze kilku innych dyscyplin, znajdą Państwo w osobnym artykule poświęconym tej zielenieckiej atrakcji.

Ale Zieleniec latem to też liczne odbywające się tu imprezy - SuperMaraton - Kłodzki Klasyk, Zlot Motocyklowy, Rajd Dolnośląski, zawody w kolarstwie górskim czy we wspomnianych wcześniej disc golfie. Szczególnie to ostatnie wydarzenie odbija się echem niemal w całej Europie - zielenieckie pole należy do jednych z największych na Starym Kontynencie.

Być może pobyt w naszych stronach warto zaplanować więc również ze względu na któreś z wymienionych wydarzeń, oczywiście odpowiednio uzupełniając to korzystaniem z tego, co dostępne jest wokół.

Prognoza pogody - rzecz godna uwagi

Nie zapominajmy jednak, że Zieleniec to ośrodek leżący w górach. A one rządzą się swoimi prawami szczególnie jeśli chodzi o pogodę. Choć Góry Bystrzyckie i Orlickie to nie Tatry czy Karkonosze, również tu pogoda lubi zmieniać się bardzo dynamicznie. Dlatego niezwykle ważne, szczególnie przed dłuższymi w góry wypadami, jest dokładne sprawdzenie aktualnej prognozy pogody oraz wzięcie pod uwagę tego, że może się ona w każdej chwili zmienić.

Zieleniec latem przyciąga wyjątkową atmosferą, mikroklimatem oraz przyjaznym otoczeniem. Chętnie witamy przedstawicieli wszystkich pokoleń, ze szczególnych uwzględnienim rodzin z jak największą liczbą maluchów. Nasze strony to miejsce niemal idealne właśnie dla nich do rozpoczęcia swojej pierwszej przygody z górami.
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.