Winterek

SZKOŁA NARCIARSKO - SNOWBOARDOWA T&T

SZKOŁA NARCIARSKO - SNOWBOARDOWA T&T

Winterek urodził się w Parku Narodowym. Żył tam wśród swojej rodziny i przyjaciół. Pozornie niczego nigdy mu nie brakowało. Miał towarzystwo, jedzenia pod dostatkiem...

Było jednak coś, co czyniło go innym niż koledzy – chęć zdobywania świata, odwaga i pragnienie wyjścia poza park, zbliżenia się do ludzi, których większość dzikich zwierząt przecież unikała... Winterek pragnął tego tak bardzo, że zaczął być wyśmiewany przez swoich dotychczasowych przyjaciół... „Idź do ludzi, idź, nie ma tu dla ciebie miejsca – nie dość, że dziwak, to jeszcze nieporadny, nie dojdziesz nawet do bram parku” – śmiali się prosto w jego wielki, okrągły nos... I nadszedł dzień, w którym Winterek odważył się opuścić dom i pójść za głosem serca, spełnić marzenia. Długo krążył po świecie, aż trafił w wymarzone miejsce – do Zieleńca.

  • winterek_01
  • winterek_02
  • winterek_03
  • winterek_04
  • winterek_05

Było tu tak, jak widział to w snach – pełno roześmianych dzieci, przyjaznych rodziców, pełno ruchu, aktywności, zabawy, zero nudy... Zapatrzony w ten niesamowity obraz, wdrapał się na zbocze góry i... jak to on– potknął. Sturlał się tak pod sam wyciąg i bardzo wystraszył oczekujących na swoją kolej narciarzy. Szybko uciekł z miejsca zdarzenia i usiadł pod drzewem – płakał, ocierając oczy swoimi wielkimi racicami. „Koledzy mieli rację, jestem żałosny i do niczego się nie nadaję” – myślał. I wtedy poczuł na sierści drobną dłoń...

Odwrócił się i zobaczył małą dziewczynkę w kasku. „Nie płacz łosiu, trochę nas wystraszyłeś, ale jesteś bardzo uroczy i chętnie cię poznamy” – powiedziała. „Marzenia jednak się spełniają!” – wykrzyknął Winterek i spontanicznie wbiegł na stok. Zaczął nieporadnie robić fikołki i tańczyć w rytm muzyki, lecącej z głośników. W chwilę stał się największą atrakcją. Wszyscy robili mu zdjęcia, bili brawo... Nie było szans na to, aby nie nawiązać z łosiem współpracy. Od tamtej pory zamieszkał w Szarotce, by przyjaźnić się z dziećmi, zabawiać dorosłych i realizować swoje marzenia. Czasami odwiedza swój rodzinny Park i pokazuje zazdrosnym kolegom zdjęcia z Zieleńca i Karpacza, na których bawi się z dzieciakami w wojnę na śnieżki. Winterek jest tak pogodny i dobry, że nie chowa długo urazy... Wybaczył przyjaciołom i obiecał, że kiedyś zaprosi ich w góry i... pożyczy swój pomarańczowy strój ;)

  • winterek_06
  • winterek_07
  • winterek_08
  • winterek_09
Klauzula informacyjna | Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.
T&T © 2021 Stworzone przez www.rimset.pl