II runda Pucharu Orlicy - WYNIKI

Inauguracyjna runda Pucharu Orlicy w sezonie 2022/2023 za nami! Ależ to było piękne widowisko, technika na 5+, szybkość i zwinność nie do opisania. Długo wyczekiwanym zawodom towarzyszyły świetne humory, rodzinna atmosfera i jak zawsze pozytywna dawka adrenaliny. Nadszedł czas podsumowań kto zwyciężył w II rundzie 28. Pucharu Orlicy?

Tym razem pogoda nie pokrzyżowała nam planów i jeszcze przed południem na stoku Winterpol wystartowali pierwsi zawodnicy. W towarzystwie wiernych kibiców narciarze rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych. Nie trzymamy Was dłużej w napięciu. Prosimy o chwilę uwagi, werbel i…przedstawiamy zwycięzców

You are the champions!

W kategorii Skrzaty zwyciężyła Marta Dziąsko, która w dwóch zjazdach uzyskała czas 1:13.36, na kolejnych stopniach podium stanął Ksawery Pietrzak ze startą 5.56s oraz Marta Kowalik z wynikiem 1:20.41 s.

Wśród dziewcząt w kategorii wiekowej 2013-2014 najszybsza była Alina Tucholska, która ukończyła zawody w czasie 1:04.74, tuż za nią z zaledwie 2.40 s różnicy uplasowała się Lili Gajewska, trzecie miejsce zajęła Nina Błoch z wynikiem 1:21.99 s. Maciej Szatniewski był jedynym męskim reprezentantem w kategorii Krasnale i w dwóch zjazdach uzyskał czas 1:13.06 s.

Zwyciężczynią wśród Starszych Krasnali (dziewczęta) została Katarzyna Dziąsko, która oba zjazdy ukończyła w mniej niż 30 sekund - kolejno 29.27 s. i 28.36 s. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Kulesza z wynikiem 1:02.29. Najszybszą trójkę zamyka Anastasia Klepacki z czasem 1:02.88. Najlepszym zawodnikiem w tej kategorii wiekowej (chłopcy) został Jakub Szatniewski, który w dwóch odsłonach slalomu osiągnął wynik 56.83 s. Na podium stanęli także — Jakub Błoch (1:03.90) i Stanisław Białek (1:35.87).

Anna Kulesza była najszybsza wśród Elfów, pokonując slalom w zaledwie 50.85 s. Drugie miejsce zajęła Marysia Dziąsko ze stratą 3.72 s. Trójkę zamknęła Lena Deron z czasem 56.57s. Listę zwycięzców w męskiej odsłonie tej kategorii otwiera Adrian Dzięgiel (51.65), tuż za nim ze stratą 0.44 s zakończył zawody Witold Bałamut, a trzecie miejsce zdobył Jakub Orłowski (58.96 s).

Kategoria Open w tej odsłonie Pucharu Orlicy cieszyła się największą frekwencją! Zwycięską trójkę w kategorii Open (kobiety) reprezentują Ewa Tucholska, która oba zjazdy zakończyła z czasem 49.25 s, Anna Welcer (59.46) oraz Anna Ejsmont z wynikiem 1:02.85.

Wśród mężczyzn w kategorii Open zwyciężył Aleksander Jarus, który w dwóch zjazdach osiągnął czas 45.87 — jest to jednocześnie najszybszy zawodnik całej rundy! Tuż za nim ze stratą 1.58 s uplasował się Krzysztof Jarus oraz Łukasz Szkudlarek, który slalom ukończył w czasie 49.46.

Wszystkim walecznym zawodnikom i zawodniczkom gratulujemy! Dziękujemy za start w II rundzie 28. Pucharu Orlicy, możecie być z siebie dumni! Do zobaczenia już 5 lutego wtedy też w slalomie wezmę udział snowboardziści.