Znamy zwycięzców 28. Pucharu Orlicy!

28 edycja Pucharu Orlicy przechodzi do historii i to w jakim stylu! Bez wątpienia był to jeden z najbardziej emocjonujących weekendów sezonu 2022/2023 w tej części Sudetów. W niedzielę, 12 marca na zielenieckim parkiecie wystąpili odważni i niezwykle sprawni zawodnicy. Czas poznać zwycięzców, którzy w towarzystwie wiernych kibiców szusowali, ile sił w łydkach!

Ostre krawędzie, walka o każdą sekundę, wspierające okrzyki najbliższych i przede wszystkim ogromna frajda towarzyszyły finałowej odsłonie najstarszych zawodów tego typu w regionie. W tym sezonie uczestnicy walczyli o medale nie tylko na dwóch, ale także na jednej desce. Od pierwszego do ostatniego slalomu nie zabrakło ducha sportowej rywalizacji, nie było mowy o odpuszczaniu - możecie być z siebie dumni!

Ladies and gentlemen nadszedł czas na ogłoszenie zwycięzców zarówno V rundy turnieju, jak i wyłonienie najlepszych zawodników całej 28 edycji Pucharu Orlicy.  Nie trzymamy Was dłużej w niepewności, oto nasi championi!

Najszybsi Narciarze
V Rundy Pucharu Orlicy

Liderem Smerfów został Michał Nakraszewicz z czasem 1:08.97 w dwóch zjazdach. Na drugim stopniu podium stanęła Nina Blomberg ze startą 41.95s. Franek Kania zdobył trzecie miejsce z wynikiem 2:15.46. Wśród Skrzatów najszybszy okazał się Ksawery Pietrzak, który pokonał slalom w 1:00.01. Tuż za nim na mecie pojawili się Kajetan Kocur (1:03.32) oraz Marta Dziąsko (1:05.03).

W żeńskiej grupie Krasnali pierwsze miejsce zajęła Lili Gajewska, która zjechała kolejno w 27.99 s oraz 30.73 s. Srebro wywalczyła Alina Tucholska, ze stratą zaledwie 0.43 s do liderki. Zwycięzką trójkę zamyka Zofia Nakraszewicz z wynikiem 1:00.51. Wśród męskiej części Krasnali najszybszy był Wiktor Kacprowicz z czasem 55.71, na podium stanęli także Maciej Szatniewski ze startą 4.57 s oraz Dante Iniguez Dziąsko, który zakończył w 1:04.59.

Zwyciężczynią wśród dziewcząt z roczników 2010-2012 (Starsze Krasnale) została Zuzia Kulesza, osiągając czas 54.86, tuż za nią ze starą zaledwie 1 s uplasowała się Katarzyna Dziąsko. Trójkę zamknęła Łucja Welcer, która pokonała slalom w 28.84 s i 30.58 s. Najszybszym zawodnikiem w tej kategorii wiekowej został Piotr Chorągwicki (50.18s), drugie miejsce wywalczył Szymon Kocur, tracąc jedynie 0.44 do lidera!  Kuba Szatniewski stanął na ostatnim stopniu podium z wynikiem 52.79 s.

Anna Kulesza wygrała w damskiej odsłonie Elfów, pokonując slalom w 50.75 s. Zacięta walka odbyła się na kolejnych pozycjach. Drugie miejsce zdobyła Maria Dziąsko z wynikiem 52.55, a trzecie była Gabriela Pietrzak (52.99). Na linii startu w męskiej części Elfów stanęło dwóch zawodników, o zwycięstwie zadecydowały ułamki sekundy - na najwyższym stopniu podium stanął Adrian Dzięgiel z wynikiem 49.58, a srebro otrzymał Witold Bałamut, który trasę pokonał w 49.93.

Liderką kobiecej kategorii Open została Ewa Tucholska, pokonując slalom kolejno w 22.62 i 25.48 s.  Na kolejnych miejscach uplasowały się Gabriela Dziamska (55.75) oraz Edyta Zelent (56.04). Najszybszy w męskiej odsłonie Open okazał się Krzysztof Jarus, który pokonał trasę w 47.23 s - jest to jednocześnie najlepszy czas w finałowej rundzie Pucharu Orlicy. Tuż za nim na podium stanęli Aleksander Jarus i Artur Tucholski, którzy do lidera stracili zaledwie 0.43 s i 0.89 s.

Z jedną deską na podium finałowych zawodów wskoczyli…

Snowboardziści zjeżdżali w 6 kategoriach wiekowych. W najmłodszej grupie wiekowej (Pandy) wystartowało dwóch zawodników  - pierwszy z nich, Tymon Kobel osiągnął czas 1:51.77, Hanna Tien Dinn zakończyła slalom z wynikiem 4:19.49. Wśród Kangurów najszybciej trasę pokonała Hanna Andres, przekraczając linię mety kolejno w 59.22 i 57.17s, na kolejnym stopniu podium stanęła Kaja Tien Dinn (2:37.64).

Najliczniejszą grupę uczestników na jednej desce stanowiły Tygrysy. Liderem tej kategorii został Adam Szymański z czasem 1:03.02, drugie miejsce zdobyła Maria Mroczek ze stratą 11.76 s, a zwycięską trójkę zamknął Tymon Lichtarski z wynikiem 1:15.14. Najszybszy w kategorii Lwy okazał się Julian Kunysz, który pokonał trasę w 1:11.73, na kolejnych stopniach podium stanęli Tomasz Szewc (1:17.92) oraz Pola Karolkiewicz (1:31.33).

Zaciętą walkę mogliśmy obserwować u zawodników z roczników 2005-2007 (Orły). Gabi Rotko pokonała slalom w 30.33 i 30.81, co zapewniło jej wygraną. Srebro otrzymała Emilia Rotko ze stratą 1.73s, a brąz wywalczył Maks Denis, kończąc zjazdy w 1:06.76 s. W grupie Sokołów wystartował jeden zawodnik, który osiągnął najlepszy wynik w całej snowboardowej odsłonie finału. Łukasz Piekaj dwa zjazdy wykonał w zaledwie 54.08s!

Zwycięzcy klasyfikacji końcowej Pucharu Orlicy w sezonie 2022/2023

Czas na wyłonienie zwycięzców 28. Pucharu Orlicy! Przypominamy, że zgodnie z regulaminem zawodów - w klasyfikacji końcowej zostali uwzględnieni wyłącznie uczestnicy, którzy w sezonie 2022/2023 wystartowali w minimum 3 dowolnych rundach narciarskiej odsłony turnieju lub 2 dowolnych rundach snowboardowej części imprezy.

Chwila uwagi, werbel - przed Państwem najszybsi i najlepsi zawodnicy 28. edycji Pucharu Orlicy…