Co proponuje T&T Zieleniec na sezon 2023 / 2024?

Jesień to doskonały moment do planowania zimowego wypoczynku w górach, tym bardziej że jest to okres gdzie jest jeszcze dość spory wybór miejsc noclegowych a i same SKI Passy do ośrodka narciarskiego można kupić w promocyjnych cenach. Jak co roku szkoła narciarsko – snowboardowa i wypożyczalnia sprzętu T&T Zieleniec, która już od ponad 30 lat naucza szusowania kolejne pokolenia zaprasza do zapoznania się z propozycjami jakie przygotowała na zimę 2023 / 2024.


Zawody o Puchar Orlicy


Od blisko trzech dekad nie wyobrażamy sobie sezonu w Zieleńcu bez młodzieżowych zawodów pod Orlicą. Tym bardziej, że pierwsza edycja zmagań wystartowała w sezonie 1994/1995. W tym czasie wiele się zmieniło na świecie – mamy nowszy sprzęt, więcej możliwości szkoleniowych i bardziej rozwiniętą infrastrukturę. To, co jednak pozostaje niezmienne od lat, to zainteresowanie i zapał z jakim uczestnicy zapisują się na kolejne turnieje w ramach Pucharu Orlicy.


Warto podkreślić, że zawody nie są skierowane tylko do dzieci, ale wszystkich miłośników szusowania niezależnie od wieku jak i posiadanych umiejętności. Naszym celem jest aktywizacja wszystkich młodych ludzi, którzy chcą odkrywać i doskonalić swoje narciarskie, a także snowboardowe umiejętności w połączniu z dobą zabawą na świeżym powietrzu.


W sezonie 2023 / 2024 zawody Pucharu Orlicy odbędą się już po raz 29. co oznacza, że to jedyna taka impreza w regionie z tak długą historią.


Poszczególne rundy zostaną rozegrane:  

  • 21 stycznia - I runda feryjna
  • 4 luty - II runda feryjna
  • 18 luty - III runda feryjna
  • 10 marca - IV runda finałowa

Więcej w temacie zawodów na:

Mini Zimowiska


Jak ferie zimowe to oczywiście mini zimowiska. Jest to propozycji dla wszystkich rodziców, którzy podczas pobytu w Zieleńcu chcą swoim pociechom zagwarantować ciekawą formę spędzenia czasu podczas ferii zimowych. Mini zimowiska to tak naprawdę zabawa, nauka i aktywność fizyczna.


Zajęcia odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 15:00 w grupach do 9 osób o podobnym poziomie umiejętności. Jest to propozycja skierowana zarówno dla miłośników nart jak i snowboardu, ale warunkiem uczestnictwa jest umiejętność jazdy na nartach bądź snowboardzie. Grupy mają charakter doszkalający zdobyte wcześniej umiejętności.  


Dokładne informacje, ceny oraz warunki uczestnictwa w mini zimowiskach znajdują się na:

Grupy #szus


Są to zajęcia dedykowane dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Do wyboru są dwie grupy o zróżnicowanym poziomie (grupy początkujące i doszkalające). Zajęcia prowadzone są codziennie w blokach godzinowych od 10:00 do 16:00. Każdy uczestnik sam decyduję jaką ilość czasu chce poświęcić na zajęcia oraz o której godzinie rozpocznie szkolenie (10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00 oraz 15:00). Grupy #Szus prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów z uprawnieniami PZN i MENiS w terminach całego sezonu zimowego 2023 / 2024 z wyłączeniem terminów w których realizowane są mini zimowiska.

Dokładne informacje, ceny oraz warunki uczestnictwa w mini zimowiskach znajdują się na:

Licencjonowana szkoła


Sezon 2023 / 2024 dla szkoły narciarsko – snowboardowej T&T Zieleniec to 31 lat działalności dydaktycznej na stokach w Zieleńcu. Zajęcia w szkole prowadzone są przez wykwalifikowanych i licencjonowanych instruktorów co przekłada się bezpośrednio na bezpieczeństwo i efektywność nauczania. 


Zajęcia dla początkujących odbywają się na bezpiecznych wyciągach taśmowych, przystosowanych do dydaktyki. Co ważne stoki przy wyciągach taśmowych są zamkniętymi terenami narciarskimi dostępnymi głównie dla osób uczących się. Natomiast zajęcia doszkalające odbywają się na pozostałych wyciągach i stokach Zieleniec Sport Arena.

Przydatne linki:

Wypożyczalnia sprzętu 


W zlokalizowanej przy szkole wypożyczalni sprzęt narciarski i snowboardowy dobierany jest indywidualnie dla każdego - dostosowany jest do wzrostu, wagi oraz umiejętności i preferencji. Współpracujemy z najlepszymi producentami nart oraz snowboardów dzięki czemu w naszej ofercie znajduje się sprzęt najwyższej jakości. W sezonie 2023 / 2024 w naszej wypożyczalni będzie dostępny zupełnie nowy sprzęt marki Völkl oraz Dalbello.


Wypożyczalnia sprzętu T&T znajduje się w Zieleńcu na głównym parkingu Winterpol. W bezpośrednim sąsiedztwie szkółki znajduje się parking oraz koleje linowe Winterpol (W3 i W5).


Przydatne linki: